Informacje dla spedycji przy zastosowaniu palet P2
INFORMACJA DLA SPEDYCJI: ilość palet na 1 miejscu paletowym – 45, ilość miejsc paletowych – 33, razem – 1485 palet przy standardowym rozmiarze naczepy tira.
Jakie wymiary ma ćwierćpaleta plastikowa?
Wymiary ćwierćpalety plastikowej: 600 x 400 [mm]
Jakie wymiary ma półpaleta plastikowa?
Wymiary półpalety plastikowej: 800 x 600 [mm]
Do czego używane są nadstawy i pokrywy paletowe?
POKRYWY PALETOWE są często używane do stabilizacji ładunków przez zabezpieczenie ich górnej warstwy.
NADSTAWY PALETOWE są tańsze i bardziej praktyczne niż skrzyniopalety – złożone zajmują mniej miejsca w transporcie i w magazynie. Rekomendujemy stosowanie wraz z naszą paletą plastikową P18.
Dlaczego panwie z grafitamidu są lepsze?
Dwukrotnie krótsza żywotność tekstolitu w porównaniu z grafitamidem wynika przede wszystkim z wyższego współczynnika tarcia tekstolitu w środowisku wodnym, który powoduje:
- przyspieszone ścieranie panewki
- pracę w wyższej temperaturze uszkadzającą nośnik bawełniany w tekstolicie
- osłabienie wytrzymałości mechanicznej na skutek działania wody i oleju co prowadzi do nierównomiernego zużycia, delaminacji i pęknieć.
W przypadku grafitamidu natomiast podwyższona temperatura, woda i olej poprawiają jego własności, a zwłaszcza udarność. Woda współpracuje bardzo dobrze z grafitem zmniejszając tarcie i zużycie.
Do czego stosowane są tunele rozsączające?
Tunele retencyjno-rozsączające BECKER 320 z płytami czołowymi owijane geowłókniną filtracyjną przeznaczone są do rozsączania i retencji wody deszczowej, zbieranej z dachów budynków oraz z utwardzonych powierzchni terenu, takich jak tarasy, parkingi, ulice i drogi. Woda deszczowa kierowana jest do urządzeń filtrujących celem oddzielenia zanieczyszczeń mechanicznych, a następnie rurami kanalizacyjnymi do owiniętych włókniną filtracyjną tuneli w celu retencji i rozsączenia wody w gruncie.
Do czego używane są wanny wychwytowe (tzw. ociekowe)?
Wanny wychwytowe idealnie sprawdzą się z zabezpieczeniu podłoża przed wyciekami z beczek oraz pojemników.
Transport lub magazynowanie substancji chemicznych wiążą się z ryzykiem uszkodzenia pojemników i powstawania nieszczelności. Beczki czy kanistry umieszczone bezpośrednio na podłożu mogą przeciekać, a zawarte w nich płyny – zagrażać środowisku.
Aby uniknąć trudnych do neutralizacji skażeń, stosuje się różne sposoby zapobiegania ich powstawaniu. Służą do tego m.in. wanny wychwytowe.