Do czego służą plastikowe nadstawy do palet?

Skrzynio-palety zajmują dużo miejsca w magazynie czy podczas transportu, dlatego też powstały nadstawki i pokrywy paletowe tworzące alternatywne rozwiązanie.

W celu zabezpieczenia towaru stosuje się specjalne „skrzyniopalety”, które umożliwiają przechowywanie różnych towarów pod postacią ładunku w ich wnętrzu. Dzięki temu transport, magazynowanie i sortowanie produktów spożywczych typu owoce, warzywa czy innych przedmiotów sypkich i drobnych nigdy jest łatwiejsze.

W przypadku plastikowych „skrzyniopalet” z naszej oferty należy pamiętać, że każdy produkt spożywczy w nich umieszczany powinien znajdować się w opakowaniu tymczasowym, gdyż nie są przeznaczone do bezpośredniego kontaktu z żywnością. 

Jednak takie plastikowe pojemniki często zajmują dużo miejsca w magazynie czy samochodach ciężarowych, dlatego też powstały nadstawki i pokrywy paletowe tworzące alternatywne rozwiązanie dla skrzyniopalet.

Czym są plastikowe nadstawki paletowe?

Plastikowe nadstawki paletowe to pewnego rodzaju modułowy system zabezpieczenia nakładany na palety, który tworzy wokół platformy wyższe ścianki zapobiegające zsunięciu, bądź wypadnięciu pojedynczych sztuk towaru. Nadstawa na palecie pozwala także uniknąć ewentualnych zniszczeń lub uszkodzeń powstałych w trakcie załadunku/rozładunku i magazynowaniu towarów.

Wobec tego nadstawy do palet zamieniają standardowe palety przemysłowe i europalety w skrzynię, która może być otwarta lub zamknięta pod warunkiem zastosowania osobnego elementu w postaci kompatybilnej pokrywy plastikowej.

Korzyści stosowania plastikowej nadstawki na paletę

Stosowanie specjalnych nakładek na palety z tworzywa sztucznego tworzy przede wszystkim funkcjonalne skrzyniopalety, które można w dowolnym momencie rozłożyć i złożyć za pomocą zawiasów. W ten sposób złożona konstrukcja nadstawki zarówno nie zajmuje dużo miejsca w magazynie, jak i podczas transportu z opróżnionym załadunkiem.

Rozłożona nadstawa paletowa stabilizuje, a zarazem chroni przewożony towar na palecie przed upadkiem i innymi przypadkowymi uderzeniami. Warto podkreślić, że plastikowe nadstawy mają mniejszą wagę, niż tradycyjne nadstawki wykonane z drewna.

Każda nadstawka paletowa z plastiku jest lekka i niezwykle wytrzymała. Oprócz tego charakteryzuje je odporność na warunki atmosferyczne czy drobnoustroje. W efekcie nie wymagają specjalnych świadectw fitosanitarnych podczas transportu towaru poza granicę naszego kraju. Stąd też można je stosować wraz z większością higienicznych europalet. Poza tym nie stanowią żadnego problemu w czyszczeniu i są bezpieczne w użytkowaniu.

Zastosowanie nadstawek plastikowych

Obecnie na rynku znajduje się wiele składanych nadstawek paletowych o różnych wymiarach. Na skutek czego można z łatwością znaleźć nadstawkę pasującą do konkretnego formatu palety wykorzystywanej w transporcie. W przypadku higienicznych europalet o wymiarze 1200x800mm zwykle używa się nadstawek o rozmiarze 1210×810 mm – albowiem jest to powszechnie stosowany wymiar, który pozwala stworzyć stabilną konstrukcję palety pełniącej funkcję skrzyni. W trakcie wyboru nadstawki paletowej warto zwrócić uwagę na jej wysokość, ponieważ będzie oznaczać jaką głębokość będzie posiadać tworzona konstrukcja.

Do zwiększenia funkcjonalności nadstaw paletowych stosuje się pokrywy plastikowe, które umożliwiają szczelnie zamknięcie modułowej konstrukcji tworzącej skrzyniopaletę. Zwiększa to stopień bezpieczeństwa przechowywanych towarów i pozwala też na stawianie na niej następnych palet. Pokrywy paletowe stanowią osobny element do nadstaw paletowych, który jest niezwykle lekki i nie zajmuje wcale dużo miejsca podczas składowania ich w magazynie.

Oferta plastikowych nadstaw paletowych i pokryw

Udostępnij ten artykuł:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp

Produkujemy palety z plastiku

Inne produkty z tworzyw sztucznych

Zobacz więcej artykułów: