Nadstawy paletowe jako opcja zbudowania skrzyni na palecie plastikowej

Typowe palety transportowe niekoniecznie dobrze sprawdzą się w przewożeniu i składowaniu drobnych produktów w magazynach. Dlaczego? Dlatego, że ustawione osobno na palecie nie są tak stabilne, jak duże pojedyncze ładunki zapakowane w kartonie. Na szczęście jest na sposób, a mianowicie nadstawki paletowe, które można w użyć, aby stworzyć zabudowaną skrzynię.

W takiej skrzyniopalecie można zabezpieczyć wszystkie drobne produkty podczas transportu i całego okresu magazynowania. Sprawdź, jakie dokładnie korzyści płyną z tego rozwiązania zamiast zastosowania klasycznych skrzyniopalet.

Dlaczego warto wybrać nadstawy paletowe zamiast skrzyniopalet?

Nadstawy paletowe to pewnego rodzaju uzupełnienie do palet, przez co stanowią praktyczniejsze rozwiązanie, niż skrzyniopalety. Albowiem pozwalają one stworzyć z europalety zabudowaną skrzynię tylko wtedy, kiedy jej najbardziej potrzebujemy.

Natomiast w okresie ich przejściowego nieużywania można je złożyć tak, aby nie zajmowały cennego miejsca w magazynie lub jednostce transportowej. W rezultacie dzięki nim możemy nie tylko obniżyć koszty w transporcie powrotnym, lecz także eksploatacji, gdyż samo kupno nadstaw paletowych i pokryw jest o wiele tańsze, niż zwykłe skrzynie. 

Zadania nadstaw paletowych i pokryw w przemyśle

Ochrona, przenoszenie i magazynowanie towarów to zadania, w których świetnie spisują się nadstawy paletowe w połączeniu z odpowiednią paletą i pokrywą. Zestawiając ze sobą te 3 elementy tworzą skrzynię z zamknięciem do składowania ładunków, nie mogących ułożyć mniejszych jednostek zbiorczych w większe opakowania. Po to właśnie powstała skrzyniopaleta, by chronić zawarty ładunek z każdej strony (od góry, dołu i po bokach).

W rezultacie nawet pod wpływem drgań występujących podczas przejazdu pojazdu efektywnie zapobiega wypadnięciu ładunku, czy powstawaniu jakichkolwiek szkód. Wobec tego skrzyniopaleta utworzona z połączenia palet, nadstaw paletowych i pokryw pomaga sprawniej przeładować, a także przetransportować zabezpieczone towary o mniejszych wymiarach.

Wybierz nadstawy paletowe i pokrywy firmy Becker

Jeśli szukasz nadstaw paletowych i pokryw pasujących do higienicznych europalet to produkty firmy Brecker będą dokładnie tym, czego aktualnie potrzebujesz. Nasze nadstawy paletowe i pokrywy wyprodukowane są z kompozytu PE z domieszką LLDPE otrzymaną z recyklingu, dzięki czemu posiadają niezrównaną trwałość konstrukcji. Ponadto cechują je grube krawędzie, przez które nawet silne uderzenie nie uszkodzi towarów znajdujących się w środku.

Cała konstrukcja została dodatkowo wzmocniona ocynkowanym stalowym profilem, utrzymującym ją stabilnie bez względu na to jaką wysokość przyjmie zabudowana skrzynia. Innym atutem nadstaw paletowych firmy Becker jest to, że bez obaw można je stosować z paletami higienicznymi, ponieważ tak samo jak one są odporne na warunki atmosferyczne, bakterie, grzyby czy pleśń. Warto podkreślić, że plastikowe nadstawy paletowe i pokrywy nie sprawiają żadnego problemu ani w czyszczeniu, ani codziennym użytkowaniu.

Oferta plastikowych nadstaw paletowych i pokryw

Udostępnij ten artykuł:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp

Produkujemy palety z plastiku

Inne produkty z tworzyw sztucznych

Zobacz więcej artykułów: