Co wyróżnia europalety od innych palet (np. przemysłowych)?

Gniazdowalna paleta plastikowa do sztaplowania
Przy transporcie towarów stosowane są palety przemysłowe i europalety. Jednak w handlu międzynarodowym to europalety mają znaczną przewagę nad innymi paletami.

Podstawowymi paletami stosowanymi przy transporcie towarów są palety przemysłowe i europalety. To właśnie one stanowią praktyczną platformę, która upraszcza przechowywanie, magazynowanie i przewożenie gabarytów o różnej wielkości. Jednak w przypadku handlu międzynarodowego europalety mają znaczną przewagę nad zwykłymi paletami przemysłowymi. Z tego artykułu dowiesz się dokładnie dlaczego tak właśnie jest. 

Charakterystyka europalety

Europalety to płaskie platformy, które wykorzystuje się w każdym magazynie i miejscu rozładunku lub załadunku. Mają kluczowe znaczenie w przewozach towarów do innych krajów w Unii Europejskiej, ponieważ każda europaleta musi zostać wyprodukowana zgodnie ze ściśle określonymi parametrami dotyczącymi materiału, rozmiaru i nośności.

W rezultacie każda europaleta musi spełniać wszystkie unijne normy dotyczące obiegu palet używanych w przemyśle. Dzięki temu maszyny przeznaczone do rozładunku i załadunku nie będą miały problemu z mocowaniem ładunku na pojeździe. Pozwala to zachować odpowiednie procedury bezpieczeństwa, a także sprawia, że cały proces transportu i rozładunku przebiega sprawnie i w żaden sposób nie zostanie zablokowany łańcuch dostaw między krajami.

Zatem paletami używanymi przede wszystkim w transporcie między krajami powinny być właśnie europalety, które powstały w celu standaryzacji produkcji palet. Dzięki temu, że posiadają ujednoliconą konstrukcję są kompatybilne ze wszystkimi wózkami widłowymi oraz wykorzystują jak najlepiej dostępną przestrzeń w magazynie i samochodach ciężarowych – przez co składowanie ładunku nie stanowi już żadnego problemu.

Europalety stosowane w przewozie towarów zapewniają brak obaw w kontekście procesów logistycznych, ponieważ odpowiednio zabezpieczają ładunek, nie przekraczają wyznaczonej wagi, a ich wysokiej jakości materiał jest wystarczająco wytrzymały, aby wytrzymać złamanie. Warto zaznaczyć, że nośność palety zależy od jej wagi, dlatego podczas dostaw ważne jest, aby przestrzegać wszystkich parametrów.

Jakie cechy posiada standardowa europaleta?

  • długość: 1200 mm,
  • szerokość: 800 mm,
  • waga: waha się około 25 kg,
  • obciążenie dynamiczne: do 1500 kg,
  • obciążenie statyczne: do 4000 kg.

Czym różni się plastikowa paleta przemysłowa?

Plastikowe palety przemysłowe dostępne są w większej różnorodności formatów (długość, szerokość, wysokość).

W jakich krajach może być wykorzystywana europaleta?

Europaleta wykonana z tworzywa sztucznego może być wykorzystywana w każdym kraju, nie tylko w krajach Unii Europejskiej. Wynika to z tego, że każda europaleta z plastiku musi spełniać narzucone normy i być zgodna z międzynarodowymi wymaganiami i standardami.

Oferta plastikowych europalet od producenta BECKER

EUROPALETY PLASTIKOWE (1200x800mm):

PLASTIKOWE PALETY PRZEMYSŁOWE (1200x1000mm):

Udostępnij ten artykuł:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp

Produkujemy palety z plastiku

Inne produkty z tworzyw sztucznych

Zobacz więcej artykułów: