Możliwości wanny wychwytowej z kratownicą

Wanny ociekowe plastikowe
Wanny wychwytowe umożliwiają uniknąć poważnych zagrożeń dla zdrowia i życia pracowników, na skutek rozszczelnienia zbiornika i jednocześnie wycieku płynnej substancji na terenie zakładu. Na szczególną uwagę w miejscu pracy zasługują przede wszystkim substancje łatwopalne i żrące, które wymagają stosowania specjalnych palet do ich przechowywania. Takimi paletami są właśnie wanny wychwytowe o specjalnym zbiorniku do gromadzenia cieczy wypływających z beczek.

Zbiornik znajdujący się bezpośrednio pod beczkami zapobiega dalszemu rozlewaniu się substancji po całym pomieszczeniu. Stąd też wanny wychwytowe są niezbędne do bezpiecznej organizacji przestrzeni magazynowych, przechowywujących niebezpieczne substancje (łatwopalne i żrące lub niebezpieczne dla środowiska, np. oleje).

Bez wanien ociekowych spełnienie wszystkich norm ochrony środowiska podczas sprawowanego nadzoru lub kontroli przez wyznaczoną instytucję nie byłoby możliwe. Sprawdź, jakie dokładnie możliwości zapewnia wanna wychwytowa uzupełniona o specjalną kratownicę.

Wanna wychwytowa z kratownicą – czyli jaka?

Wanna wychwytowa to platforma przeznaczona do przechowywania zbiorników zawierających substancje płynne lub półpłynne (np. substancje łatwopalne i żrące lub niebezpieczne dla środowiska, np. oleje). Można zatem stawiać na nią różnego rodzaju zbiorniki, beczki czy kanistry po to, by nie stykały się z posadzką w zakładzie pracy. 

Jeśli chodzi o wersje wanien wychwytowych z kratownicą to charakteryzują się one dodatkowym elementem w postaci ażurowego podestu lub rusztu, który nakłada się na górną krawędź wanny. Dopiero na tak założoną kratownicę ustawia się zbiorniki. W ten sposób wypływające ze zbiorników ciecze najpierw przepływają przez otwory w kratownicy, a następnie spadają do wnętrza wanny wychwytowej.

Zalety wanny wychwytowej z kratownicą

Dopasowana kratownica do górnej krawędzi wanny wychwytowej stanowi niesamowite udogodnienie dla pracowników, gdyż redukują zanieczyszczenia nie tylko wokół, ale także na powierzchni pozostałych zbiorników.

W efekcie ułatwia czyszczenie, bowiem można ją łatwo zdjąć i wyczyścić w razie wycieku. Oprócz tego ażurowy podest jest nieprzesuwalny i wykazuje właściwości antypoślizgowe, więc znacznie podnosi poziom bezpieczeństwa podczas transportu ciężkich kanistrów. Warto podkreślić, że kratownica cechuje się dużą trwałością i nośnością, dzięki czemu umożliwiają ustawiać na podeście do kilku zbiorników jednocześnie.  

Na jakie substancje odporna jest wanna wychwytowa z tworzywa sztucznego?

Wanny wychwytowe firmy Becker są wykonane z tworzywa sztucznego wytwarzanego w oparciu o innowacyjną technologię recyklingu polietylenu z opakowań. W rezultacie wykazują one zarówno bardzo wysoką odporność chemiczną na kwasy, zasady, rozpuszczalniki, jak i substancje żrące, łatwopalne lub niebezpieczne dla środowiska (np. oleje). 

Wymienione ciecze nie zadziałają w żaden negatywny sposób na krawędzie platformy, przez co wanny ociekowe potrafią służyć użytkownikowi przez naprawdę długi okres czasu, bez obaw o degradację. Dlatego też przedsiębiorcy coraz chętniej odchodzą od tradycyjnych rozwiązań na rzecz wanien wychwytowych z polietylenu jako tańszą alternatywę do swojego zakładu.

Oferta wanien wychwytowych (ociekowych) od producenta BECKER

Udostępnij ten artykuł:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp

Produkujemy palety z plastiku

Inne produkty z tworzyw sztucznych

Zobacz więcej artykułów: