Zastosowanie nadstawek na palety z tworzywa sztucznego

NADSTAWY PALETOWE niska cena i bardziej praktyczne niż skrzyniopalety
Nadstawki paletowe mogą posłużyć do tworzenia praktycznego rodzaju opakowań, pomagającego efektywnie zabezpieczyć drobne produkty na palecie.

Obecnie niemal każdą paletę plastikową można zamienić w skrzynię, stosując odpowiednie nadstawki dopasowane do jej wymiarów. To właśnie one zwiększają funkcjonalność palet wykorzystywanych w magazynowaniu i transportowaniu towarów, dzięki czemu ich użytkownicy mogą lepiej wykorzystać powierzchnię całej platformy i spełniać poszczególne wymagania dotyczące transportu. Na dodatek nadstawki paletowe można użyć w zastępstwie za różnego rodzaju opakowania, które służą do zabezpieczenia produktów wysokiej jakości. Dlatego też zyskały sporą popularność i jednocześnie znajdują szerokie zastosowanie w wielu branżach.

Nadstawka paletowa – co to takiego?

Nadstawki paletowe to pewnego rodzaju dodatkowy element konstrukcyjny, który łączy się bezpośrednio z paletą przemysłową poprzez proste nałożenie ścianek na jej krawędziach. W efekcie otrzymujemy konstrukcję składającą się z palety plastikowej i czterech wyższych ścian, zapobiegających zsuwaniu się towaru. Warto zaznaczyć, że każda ściana nadstawki paletowej jest osobno połączona z sąsiadującym bokiem za pomocą zawiasów. To pozwala szybko i łatwo rozłożyć skrzynie z wybranych palet, a także złożyć nadstawkę, by zaoszczędzić trochę więcej miejsca w transporcie powrotnym.

W czym pomagają nadstawki na palety plastikowe?

Skoro już wiemy, czym są nadstawki paletowe powiedzmy sobie do czego się one przydają. Wiele pracowników uważa je za jedno z najważniejszych rozwiązań do przechowywania, pakowania i wysyłki towarów, tuż obok zwykłych palet plastikowych. Dzieje się tak dlatego, że nadstawki oferują prosty i wydajny sposób na stworzenie skrzyni, która jest niezbędna w przypadku, gdy mamy do czynienia z wysokiej jakości produktami. Ich wyższe ściany obejmujące wszystkie krawędzie palety plastikowej stanowią doskonałe zabezpieczenie przed uszkodzeniem mechanicznym załadowanych towarów, w tym uderzeń, wstrząsów, zsunięciem się na bok czy całkowitym wypadnięciem.

Oczywiście ochrona produktu to nie jedyna zaleta płynąca z zastosowania nadstawek na palety plastikowe. Jako, że nie musimy korzystać z dużych skrzyń i opakowań możemy znacznie zaoszczędzić miejsce nie tylko w magazynie, ale też podczas transportu. W zależności od potrzeb nadstawki mogą stworzyć skrzynię o dowolnej wysokości, poprzez ułożenie nadstawek jedną na drugą. Dzięki temu znajdują zastosowanie w przechowywaniu zarówno ładunków mniejszych, jak i większych gabarytowo. Natomiast po spełnieniu swojego zadania można je najzwyczajniej złożyć i odstawić w inne miejsce.

Oszczędzanie miejsca w magazynie i transporcie towarów pomaga nam obniżyć koszty związane z eksploatacją, gdyż palety z nadstawkami są lekkie, trwałe i przenośne. Ponadto przewagą tego rozwiązania jest łatwiejsze magazynowanie, a mianowicie nadstawki umożliwiają układać palety w stosy, przez co jesteśmy w stanie wysłać większą ilość ładunków przy użyciu mniejszej przestrzeni. Warto także stosować w ich wnętrzu dodatkowe przegródki, które służą do rozdzielenia drobnych produktów i swobodnego dostępu. Z kolei ich opakowanie zmniejszy straty z tytułu uszkodzenia towaru na dowolnym etapie wysyłki, co staje się dziś coraz większym problemem.

Udostępnij ten artykuł:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp

Produkujemy palety z plastiku

Inne produkty z tworzyw sztucznych

Zobacz więcej artykułów: