Rodzaje palet transportowych z tworzyw sztucznych

Popularne drewniane palety euro są coraz częściej zamieniane na europalety wykonane z plastiku, ponieważ dostarczają one więcej korzyści niż drewniane konstrukcje.

Dostępne rodzaje palet transportowych

Popularne drewniane palety euro są coraz częściej zamieniane na europalety wykonane z plastiku. Wynika to z tego, że dostarczają one więcej korzyści, niż drewniane konstrukcje. Co więcej, można je bez problemu znaleźć w standardowych wymiarach, które są stosowane w całej Europie, np.: 600×400 mm, 800x1200mm, 1200x1000mm.

W konsekwencji paletę euro można bez obaw zamienić na odpowiedni wariant palety z tworzywa sztucznego:

Co wyróżnia paletę eksportową?

Ten rodzaj palet doskonale nadaje się do transportu towaru poza granice naszego kraju i nie trzeba ich poddawać wstępnej obróbce chemicznej. Głównym atutem plastikowej palety eksportowej jest niska cena przy zachowaniu wysokiej stabilności i wytrzymałości.

To właśnie dzięki paletom eksportowym można odpowiednio zabezpieczyć ładunek, by nie uległ uszkodzeniu podczas transportu. 

Charakterystyka palety ESD

Przede wszystkim palety ESD przeznaczone są do przewozu sprzętów elektronicznych, gdyż stanowią one pewnego rodzaju rozwiązanie antystatyczne, czyli posiadają właściwości zapobiegające wyładowaniom elektrostatycznym. Charakteryzuje je wysoka jakość tworzywa sztucznego przewodzącego prąd. Poza tym z łatwością znoszą wysokie obciążenia i gwarantują bezpieczną dostawę wrażliwych produktów elektronicznych.

Zastosowanie palety higienicznej

W przeciwieństwie do palet drewnianych, ten rodzaj jest dopuszczony do kontaktu z żywnością, chemią i produktami farmaceutycznymi. To z kolei wynika z faktu, że palety z tworzywa sztucznego można w prosty sposób umyć, zdezynfekować, a nade wszystko są wolne od pleśni, grzybów i bakterii.

Jeśli chodzi o przemysł spożywczy to stosuje się w nim palety plastikowe, które nie posiadają szczelin i otworów, w których mogłyby zbierać się kurz, brud czy woda.

Udostępnij ten artykuł:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp

Produkujemy palety z plastiku

Inne produkty z tworzyw sztucznych

Zobacz więcej artykułów: